Rozdanie Złotej Piłki – jest szansa, że w 2021 nie będzie odwołane

Rozdanie Złotej Piłki – jest szansa, że w 2021 nie będzie odwołane

Odwołanie zeszłorocznej ceremonii rozdania Złotej Piłki odbiło się szerokim echem. Decyzja ta była mocno krytykowana nie tylko przez kibiców, ale także dziennikarzy i samych zawodników.

Zeszły rok przyniósł nam ogromne zmiany. Dotyczyły one także świata futbolu. Rozgrywki zostały przerwane, zmieniono również datę Euro 2020. Wydarzenia te były dla “France Football” wystarczającym argumentem do podjęcia decyzji o nieprzyznawaniu Złotej Piłki za poprzedni rok. Organizatorzy podkreślili, że różne momenty przerywania rozgrywek oraz powrotu do gry, a także niepewność odnośnie przyszłego wyglądu rozgrywek uniemożliwia podjęcie sprawiedliwej decyzji. Wiadomość ta zasmuciła przede wszystkim polskich kibiców, ponieważ murowanym faworytem do zdobycia nagrody był Robert Lewandowski.

Jak będzie w tym roku? Wydaje się, że tegoroczna gala się odbędzie. Tak przynajmniej wynika z obecnie dostępnych oficjalnych informacji. Nie wiadomo jeszcze na jaką formę zdecydują się organizatorzy. Czy ceremonia będzie miała miejsce normalnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czy też “France Football” zdecyduje się na wydarzenie wirtualne? Tego dowiemy się zapewne dopiero tuż przed samą galą. Mało prawdopodobne wydaje się jednak całkowite odwołanie ceremonii. Zeszłoroczna decyzja spotkała się z ogromną krytyką praktycznie całego środowiska piłkarskiego. Ponowne odwołanie mogłoby znacznie zaszkodzić wizerunkowi “France Football”. Nieuzasadniony staje się również argument przerywania rozgrywek. To miało miejsce na początku pandemii. Obecnie mecze odbywają się normalnie. Niestety, bez udziału publiczności. Jednak same spotkania odbywają się zazwyczaj zgodnie z planem. Dodatkowym argumentem jest coraz większa powszechność szczepień. Coś o czym mogliśmy wyłącznie pomarzyć w marcu 2020 roku. Na ten moment, wydaje się więc, że ceremonia wręczenia Złotej Piłki 2021 odbędzie się zgodnie z planem.

Podobnie myślą również bukmacherzy oraz dziennikarze sportowi, którzy już teraz spekulują, kto zostanie zwycięzcą plebiscytu. Portal Goal.com tworzy cotygodniowe rankingi faworytów. Obecnie pierwsze miejsce zajmuje w nim Robert Lewandowski. Polak awansował na tę pozycję z miejsca drugiego. Twórcy rankingu podkreślają, że w tym roku, zdobycie przez Lewandowskiego tego wyróżnienia, będzie znacznie trudniejszym zadaniem niż rok wcześniej. Argumentują jednak swój wybór świetnymi liczbami, którymi może pochwalić się polski napastnik. 22 gole i trzy asysty zdecydowanie stawiają go w roli faworyta. Tuż za Lewandowskim plasuje się Kylian Mbappe. Podium zamyka Lionel Messi.

Powrót do góry