Polska ekstraklasa. Czy faworyci się zmieniają?

Polska ekstraklasa. Czy faworyci się zmieniają?

Wielu powie dość śmiało o tym, że w Polskiej ekstraklasie faworyci się zmieniają. Rzecz jasna te zmiany to nie coś co pojawia się z sezonu na sezon, bo takie szybkie zmiany raczej nie mają miejsca, ale jeśli zerknie się na rozgrywki sprzed tych pięciu lub siedmiu lat to zobaczy się pewne różnice, które nie zawsze są znacznymi. Niektórzy powiedzą, że różnice te to kwestie bezpośrednio powiązane ze zmianą trenera, ale nie zawsze tak jest, czyli nie zawsze brzmi to aż tak prosto. Liczą się również transfery, czyli istotne zmiany w składach drużyn. One też znaczą wiele, tak samo jak i zmiany bezpośrednio powiązane z dyspozycją psychiczną zawodników, bo zawodnicy też przechodzą osobiste dramaty i to także wpływa na wyniki drużyny.

Kwestie związane z zakładami bukmacherskimi.

Zakłady bukmacherskie rzecz jasna nie mają wpływu na statystyki ekstraklasy, ale te wszystkie notowania i statystyki bardzo wiele mówią o konkretnych drużynach. Mowa tu dokładnie o tym, że analitycy z portali bukmacherskich bardzo często śledzą losy zawodników, bo sama statystyka to jedno, ale tymi zagadnieniami trzeba się interesować w szerszy sposób, czyli jeśli jeden zawodnik ma słabszy dzień, to trzeba zrozumieć dlaczego. Może on być słabszym ze względu na to, że dowiedział się o nieuleczalnej chorobie matki lub ojca. wiadomości tego rodzaju wpływają nie tylko na danego zawodnika, ale też i na występ całej drużyny w rozgrywkach Polskiej ekstraklasy. Jednym słowem to śledzenie analityków bukmachera przynosi zysk samemu bukmacherowi i to nawet znaczny, ale tajniki tych analiz znane są jedynie osobom wybranym, bo to coś takiego jak tajemnica handlowa. Analitycy amatorzy, którzy są także graczami i co jakiś czas obstawiają też szukają lepszej opcji jeśli chodzi o analizowanie, bo chcą zarabiać na ekstraklasie.

Nagłe zmiany.

Nagłe zmiany jeśli chodzi o Polską ekstraklasę wynikają z transferu zawodników, czyli większa ilość utalentowanych zawodników, która pojawiła się nagle to spory plus dla konkretnej drużyny. Z drugiej strony może się także pojawić coś takiego jak poważna choroba czołowego napastnika jednej z drużyn. Choroba ta może być opcją poważną, ale może być także chorobą psychiczną, którą dany zawodnik musi leczyć z pomocą jakichś pigułek. Tego typu historie się zdarzały i to już nie raz i rzecz jasna będą miały miejsce wielokrotnie, bo zawodnicy przechodzą dramaty tak samo jak zwyczajni ludzie i wpływa to na ich dyspozycję na początku sezonu lub w dalszej jego części. Trudno też przewidzieć to jak długo problemy natury osobistej będą miały wpływ na występy danego czołowego zawodnika.

Powrót do góry