Najlepsi piłkarze w polskich klubach

Najlepsi piłkarze w polskich klubach

Polska Liga nie jest tak mocna jak wielkie ligi w Hiszpanii, Francji czy na przykład w Anglii. Nie ma tak topowych zawodników jak w tamtych ligach gdyż poziom Polskiej piłki nie jest aż tak wysoki. Zarówno ważnym czynnikiem są tutaj pieniądze w porównaniu Polską ligą a dajmy na to Włoską jest bardzo duży przeskok w funduszach, jest to podstawowa forma do tego żeby budować klub i zawodników którzy stanął się lepsi, zarobki na biletach czy atrakcjach klubowych takich jak koszulki czy chociażby szaliki robią bardzo dobre dochody, niestety w polskiej lidze nie jest to aż tak dochodowa funkcja. Ale możemy się pochwalić również dobrymi zawodnikami którzy mieli przeszłość lub mogą mieć w wielkich klubach. Pierwszą taką osobą jest przede wszystkim wielokrotny reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski który gra dla Wisły Kraków i do niej powrócił po latach gry za granicą.

Wrócił do Krakowa po pobycie w Borusii Dortmund w którym miał naprawdę dobry okres gry, jest na pewno bardzo rozpoznawalną w tamtym mieście oraz klubie a także zapewne w Europie gdyż nie raz pokazał swoje umiejętności. Miał także pobyt na wypożyczeniu we Włoskiej Fiorentinie czy Niemieckim Wolfsburgu gdyż trenerzy nie widzieli dla niego miejsca w składzie w Dortmundzie. Z Reprezentacji Polski jest legendą gdyż jest jednym z najlepszych zawodników w historii naszej kadry. Większość lepszych piłkarzy gra w klubie który dominuje ligę może nie pod względem gry ale pod względem pieniędzy czyli Legia Warszawa. Artur Boruc wielka gwiazda Legii, w której miał bardzo dobry okres i wyjechał za granicę do Celticu Glasgow w którym bez wątpienia został legendą. Po okresie w Szkocji przeszedł do Włoskiej Fiorentiny , a następnie wrócił na Wyspy a dokładniej do Southampton. Ostatnim klubem w Anglii był Bournemouth przed powrotem do Warszawy gdzie zaczynał kroki w piłce. W Legii lepszymi piłkarzami którzy się wyróżniają jest na pewno Artur Jędrzejczyk, Luquinhas, Filip Mladenovic czy chociaż Josip Juranovic. Reszta drużyn pod względem pieniędzy niestety jest daleko w tyle za Legią która rządzi i dzieli w tym aspekcie.

W Lechu Poznań także możemy znaleźć zawodnika który prezentuje odpowiednie umiejętności a jest nim Pedro Tiba który też miał ciekawą przeszłość. Był w Bradze czy Chavez czy chociażby w hiszpańskim Realu Valladoid, Jest to zawodnik który też wygląda nieźle z swoimi umiejętnościami w Polskiej lidze. Możemy tam znaleźć także Jana Sykore, Bartka Salamona czy też Filipa Bednarka. Jest na pewno wiele nazwisk w Polskiej lidze którzy mają odpowiednie umiejętności ale jak na razie nie prezentują tego. Bo niestety same nazwisko nie gra muszą być pokazane także umiejętności którymi niestety w naszej lidze przegrywamy z tymi najlepszymi

Powrót do góry