Messi czy Ronaldo – Kto ma więcej sukcesów?

Messi czy Ronaldo – Kto ma więcej sukcesów?

Od wielu lat cały świat elektryzuję sportowa rywalizacja między Cristiano Ronaldo a Lionelem Messim. Który z piłkarzy ma na swoim koncie więcej trofeów zdobytych w piłce klubowej, reprezentacyjnej czy nagród indywidualnych?

Zacznijmy od Portugalczyka, który swoje największe sukcesy święci w Manchesterze United i Realu Madryt. Ronaldo z Manchesterem trzykrotnie sięgał po Mistrzostwo Anglii oraz raz został najlepszym strzelcem całych rozgrywek. Z Czerwonymi Diabłami Ronaldo raz triumfował w Lidze Mistrzów, pokonując w finale po rzutach karnych Chelsea Londyn i w tej samej kampanii Ronaldo został również królem strzelców tych rozgrywek, po tytuł najlepszego strzelca Portugalczyk sięgał jeszcze sześciokrotnie, ale to już w barwach Realu Madryt. W Madrycie Cristiano wraz z drużyną dokonali rzeczy historycznej, wygrywając Ligę Mistrzów cztery razy z rzędu. Po przejściu do Juventusu Ronaldo dwa razy sięgnął po Mistrzostwo Włoch. W reprezentacji największym osiągnięciem Cristiano Ronaldo było wicemistrzostwo Europy w 2004 roku oraz mistrzostwo Europy dwanaście lat później.

Lionel Messi przez całą swoją karierę związany jest z FC Barceloną, z którą sięgał po najwyższe trofea. Messi dziesięć razy zdobywał z drużyną Mistrzostwo Hiszpanii, sześć razy sięgał po Puchar Hiszpanii. W europejskich pucharach Argentyńczyk cztery razy świętował z Barceloną wygranie Ligi Mistrzów, zostając sześć razy królem strzelców tych rozgrywek. Największym osiągnięciem Lionela Messiego w piłce reprezentacyjnej było wicemistrzostwo świata z 2014 roku, wtedy Argentyna przegrała w finale z reprezentacją Niemiec. Również z drugim miejsce Messi musiał pogodzić się w rozgrywkach Copa America, w których to reprezentacja Argentyny trzy razy przegrywała w finale.

Jednak jeśli chodzi o najważniejsze indywidualne trofeum, którym niewątpliwie jest Złota Piłka, to tutaj Argentyńczyk wyprzedził Portugalczyka o jeden tytuł. Cristiano Ronaldo świętował pięć razy zdobycie Złotej Piłki w latach: 2008, 2013, 2014, 2016, 2017. Natomiast Lionel Messi sięgał po Złotą Piłkę sześć razy w latach: 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019. Obaj piłkarze są również rekordzistami pod względem zdobywanych bramek oraz notowanych asyst. Ronaldo ma na swoim koncie dziesięć rekordów, natomiast Messi podbiła aż czterdzieści sześć rekordów.

Jesteśmy naprawdę wielkimi szczęściarzami, że przez lata mogliśmy obserwować rywalizację tych dwóch wybitnych piłkarzy. Niestety wraz z wiekiem ich czas powoli się kończy, ale rekordy, które ustanowili, będzie bardzo trudno będzie pobić.

Powrót do góry