Czy forma Lewandowskiego wciąż rośnie?

Czy forma Lewandowskiego wciąż rośnie?

Eksperci sportowi oraz kibice wciąż zastanawiają się, czy Robert Lewandowski w ogóle posiada jakieś bariery i ograniczenia. Pomimo upływu lat kapitan reprezentacji Polski od kilku lat utrzymuje formę, która pozwala mu bić kolejne rekordy oraz zdobywać cenne nagrody. Robert Lewandowski oficjalnie odebrał statuetkę za najlepszego piłkarza świata w 2020 roku. Wydawać by się mogło, że piłkarz po ukończeniu 30 roku życia raczej nie będzie już zaliczać progresu. Jednak w przypadku Polaka jest zupełnie inaczej, przez co wszyscy zadają sobie pytania związane z jego przyszłością. Czy Robert się kiedyś zatrzyma?

Przebieg kariery Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski w 2010 roku przeniósł się z polskiej Ekstraklasy do niemieckiej Bundesligi. Transfer z Lecha Poznań do Borussii Dortmund przez wielu ekspertów sportowych uznawany był jako zbyt duży przeskok pod względem jakości oraz umiejętności. Jednak Robert bardzo szybko odnalazł się w niemieckiej rzeczywistości i już w pierwszym sezonie zaczął regularni wchodzić z ławki rezerwowych. Co więcej, został on wtedy prawdziwym “jokerem”, ponieważ regularnie zdobywał on bramki dla zespołu.

Skąd więc brały się tak sceptyczne komentarze ekspertów dotyczące tego transferu? Ciężko powiedzieć, jednak należy zauważyć, że Lewandowski zanim przeszedł do Bundesligi mógł pochwalić się już tytułem króla strzelców 1. ligi polskiej oraz Ekstraklasy. Po kilku udanych sezonach Polak przeszedł do największego klubu piłkarskiego w Niemczech, a więc Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski w ostatnich sezonach

Ostatnie kilka lat dla kapitana reprezentacji Polski to prawdziwy sen na jawie, o którym marzy każdy piłkarz. Regularnie zdobywa on w każdym roku minimum 40 goli, a takimi statystykami nie może pochwalić się zbyt wielu piłkarzy. Oprócz tego Robert w końcu zdobył wraz z kolegami z Bayernu Monachium upragniony puchar Ligi Mistrzów, zostający tym samym królem strzelców całego turnieju. Warto zaznaczyć, że z każdym kolejnym sezonem Robert wykręca coraz lepsze liczby pod względem goli oraz asyst.

Szczyt form Roberta Lewandowskiego

Sezon 2020/2021 dla Roberta Lewandowskiego jest wręcz niewyobrażalnie wspaniały. Cały świat zastanawia się, czy Polakowi uda się pobić historyczny rekord Gerda Muellera dotyczący ilości 40 bramek w sezonie niemieckiej Bundesligi. Jako, że Robert do tego rekordu zbliżył się dopiero w wieku 33 lat, to można oczekiwać, że przed Polakiem jeszcze co najmniej dwa lata kariery na najwyższym poziomie.

Robert Lewandowski znany jest z prowadzenia zdrowego trybu życia, tak jak na profesjonalnego piłkarza przystało. Tak więc nawet jeśli w kolejnych sezonach Robert nie będzie już tak szybki oraz dynamiczny, to jednak jego instynkt strzelecki, ustawianie się na boisku oraz cechy przywódcze mogą stale się rozwijać. Dzięki temu forma Roberta Lewandowskiego może wciąż rosnąć, czego jemu oraz wszystkim kibicom reprezentacji Polski serdecznie życzymy.

Powrót do góry