Co to jest progresja na remisy?

Co to jest progresja na remisy?

Progresja na remisy jest dość pewnym sposobem na spory zarobek. Niekiedy wymaga ona od graczy sporej dozy cierpliwości i zimnej krwi, ale jeśli podejdziemy do całej sprawy rozsądnie to na dłuższą metę strata pieniędzy nie wchodzi grę. O co jednak tak naprawdę chodzi w progresji na remisy?

Progresja na remisy – co to jest?

Jak wskazuje sama nazwa w progresji na remisy chodzi o obstawiania remisów w meczach piłki nożnej lub hokeja na lodzie czyli spotów, w przypadku których istnieje realna szansa, że mecz zakończy się remisem. Czego tyczy się słowo progresja? Chodzi o stopniowe zwiększenie stawki w przypadku, gdy nasz zakład okaże się przegrany. W tym szaleństwie zdecydowanie jest metoda i jeśli tylko podejdziemy do całej sprawy rozsądnie, dobierzemy właściwą stawkę i wykażemy się cierpliwością, to nie istnieje opcja, w której po pewnym czasie nie wyjdziemy na plus. 

Jak grać progresję na remisy?

Progresja na remisy to sformułowanie, które dla nowych graczy może brzmieć tajemniczo. Jeśli poświęcimy jednak chwilę, by poznać szczegóły tej strategii obstawiania meczów, to bardzo szybko okaże się, że nie jest to nic specjalnie trudnego. Powinniśmy zacząć od ustalenia naszego budżetu i stawki, którą możemy obstawić na pierwsze zdarzenie. Jest to bardzo istotny, gdyż w przypadku porażek obstawiane przez nas stawki będą dość gwałtownie wzrastać. Ważne jest więc, by określić czy możemy sobie na tego typu strategię pozwolić. 

Strategia progresji na remisy wywodzi się z założenia, że w futbolu lub hokeju na lodzie od czasu do czasu zdarzają się remisy i z reguły kurs na ich wystąpienie wynosi około 3.0. Obstawiamy więc nasze pierwsze spotkanie, w którym przeczuwamy, że drużyny podzielą się punktami. Jeśli remisu nie będzie, to poszukujemy kolejnego spotkania, gdzie szansa na remis jest dosyć spora, z tym, że w tym przypadku podwajamy stawkę, którą wnieśliśmy przy okazji pierwszego zakładu. Przy każdym kolejnym zakładzie na remis podwajamy poprzednią stawkę. W ten oto sposób niezależnie od tego czy remis padnie już przy okazji trzeciego, czy przy okazji dwudziestego spotkania, wychodzimy na plus. W praktyce wygląda to następująco: 

Mecz 1: stawka: 50 zł, kurs: 3.0  – przegrany (-50 zł)

Mecz 2: stawka: 100 zł, kurs: 3.0  – przegrany (łącznie: -150 zł)

Mecz 3: stawka: 200 zł, kurs: 3.0  – przegrany (łącznie: -350 zł)

Mecz 4: stawka: 400 zł, kurs: 3.0  – przegrany (łącznie: – 750 zł)

Mecz 5: stawka: 800 zł, kurs: 3.0  – wygrany (łącznie: 2400 – 1550 = 850 zł)

Zakładając, że kurs każdego kolejnego meczu będzie wynosił 3.0 i wychodząc od stawki 50 zł, trafiając remis już w piątym meczu, zarabiamy około 850 zł. 

Powrót do góry